Výhody mesh routerů oproti wifi repeaterům

Mesh routery mají několik výhod oproti WiFi repeaterům (také nazývaným rozšiřovači signálu), které zlepšují pokrytí Wi-Fi signálem ve vaší domácí síti. Následující jsou hlavní výhody mesh routerů:

  1. Jedna bezdrátová síť: Mesh routery vytvářejí jednu bezdrátovou síť se stejným SSID a heslem pro připojení. To znamená, že zařízení se automaticky připojí k nejsilnějšímu routeru (uzlu) s nejlepším signálem, aniž byste museli ručně přepínat mezi různými sítěmi, což je časté u WiFi repeaterů.
  2. Dynamická optimalizace: Mesh routery používají sofistikované algoritmy pro dynamickou optimalizaci síťového provozu, což zajišťuje, že každé zařízení je připojeno k nejlepšímu dostupnému routeru. To zlepšuje stabilitu a rychlost připojení.
  3. Samoopravitelná síť: Pokud dojde k výpadku nebo selhání jednoho z routerů (uzlů), síť se automaticky reorganizuje a přizpůsobuje, aby byla zachována konektivita. To znamená, že mesh síť je odolnější proti poruchám.
  4. Snadná konfigurace a správa: Většina mesh routerů nabízí jednoduchou konfiguraci a správu pomocí mobilních aplikací. To zjednodušuje nastavení a údržbu sítě.
  5. Stejný Wi-Fi signál: Mesh sítě poskytují stabilní a silný Wi-Fi signál na celém pokrytém prostoru. Na rozdíl od WiFi repeaterů nezpůsobují ztrátu rychlosti nebo snížení výkonu signálu.
  6. Nevyžaduje separátní SSID: Repeatery často vyžadují použití odlišného SSID (názvu sítě) než původní router, což může být matoucí pro uživatele, kteří musí ručně vybírat síť. S mesh sítí je toto odstraněno, protože používáte jednu bezdrátovou síť.

Celkově lze říci, že mesh routery jsou pokročilým řešením pro rozšíření a zlepšení pokrytí Wi-Fi signálem ve vaší domácí nebo kancelářské síti. Oproti WiFi repeaterům nabízejí jednodušší a efektivnější řešení s vyšší stabilitou, rychlostí a snadnou správou.

Máte problém s počítače, notebookem, tiskárnou, telefonem nebo jinou elektronikou?

Stačí se ozvat a technik je již na cestě k Vám, aby Vám technika co nejdříve fungovala. To vše s přátelským přístupem :)