Jak na Macu rychle vyhledávat

Na Macu můžete rychle vyhledávat pomocí Spotlight, který je vestavěnou funkčností operačního systému macOS. Spotlight umožňuje okamžité hledání souborů, aplikací, slovníku, webových stránek a dalších informací na vašem počítači. Následující kroky ukazují, jak používat Spotlight:

  1. Klávesová zkratka: Nejjednodušším způsobem, jak spustit Spotlight, je použitím klávesové zkratky „Command + mezerník“ (⌘ + mezerník). Stačí stisknout tyto dvě klávesy zároveň a okno Spotlight se objeví na středu vaší obrazovky.
  2. Ikona Spotlight v menu: Můžete také najít ikonu Spotlight (lupa) v pravém horním rohu menu. Klepnutím na ikonu se otevře okno Spotlight.
  3. Vyhledávání: Jakmile je okno Spotlight otevřené, můžete začít psát to, co chcete vyhledat. Spotlight začne okamžitě vyhledávat v reálném čase na základě vašich napsaných znaků.
  4. Výsledky vyhledávání: Spotlight zobrazí výsledky vyhledávání, které odpovídají vašemu vstupu. To může zahrnovat aplikace, dokumenty, obrázky, hudbu, webové stránky a další.
  5. Spuštění aplikace: Pokud hledáte aplikaci, můžete jednoduše vyhledat její název a stisknout klávesu „Enter“ pro spuštění.
  6. Otevření souboru nebo složky: Pokud hledáte soubor nebo složku, můžete vybrat výsledek vyhledávání a stisknout klávesu „Enter“ pro jejich otevření.
  7. Prohlížení dalších informací: Kromě toho, co je vidět přímo ve výsledcích Spotlight, můžete kliknout na „Zobrazit všechny výsledky“ (Show All in Finder) pro prohlížení všech výsledků ve složce Finder.

Spotlight je mocným nástrojem pro rychlé a efektivní vyhledávání na Macu. Můžete ho používat pro nalezení téměř cokoli na vašem počítači, ať už se jedná o soubory, aplikace nebo informace na webu.

Máte problém s počítače, notebookem, tiskárnou, telefonem nebo jinou elektronikou?

Stačí se ozvat a technik je již na cestě k Vám, aby Vám technika co nejdříve fungovala. To vše s přátelským přístupem :)