Co je to NAS

NAS (Network-Attached Storage) je zařízení, které slouží k ukládání a sdílení dat na domácí nebo firemní síti. NAS funguje jako samostatný server, který je připojen k vaší lokální síti a je přístupný všem zařízením v síti, jako jsou počítače, chytré telefony, tablety, televize atd. NAS poskytuje centrální úložiště pro vaše soubory a umožňuje vzdálený přístup k datům přes internet.

V domácnosti je možné NAS využít k následujícím účelům:

  1. Zálohování dat: NAS může sloužit jako zálohovací zařízení pro vaše soubory a dokumenty. Můžete nastavit automatické zálohování dat z vašich počítačů a zařízení, což chrání vaše důležité soubory před ztrátou.
  2. Sdílení souborů: NAS umožňuje jednoduché sdílení souborů mezi různými zařízeními v domácnosti. Můžete například sdílet fotografie, videa, hudbu a dokumenty mezi počítači, chytrými telefony a televizí.
  3. Streamování médií: NAS může sloužit jako média server, který umožňuje streamování videí, hudby a obrázků na vaše chytré televize, herní konzole a další zařízení s podporou multimediálního obsahu.
  4. Organizace fotografií: Mnoho NAS zařízení poskytuje funkcionalitu pro organizaci a zobrazení fotografií. Můžete vytvářet alba, štítky a vyhledávat fotografie na základě metadat.
  5. Vzdálený přístup: Díky NAS můžete přistupovat k vašim datům z libovolného místa pomocí internetového připojení. To je užitečné pro práci na dokumentech nebo pro přístup k médiím, když jste mimo domov.
  6. Cloudové funkce: Některé moderní NAS zařízení nabízejí cloudové funkce, které umožňují synchronizaci dat s cloudovými úložišti jako Dropbox nebo Google Drive.

NAS je užitečným zařízením, které vám umožňuje lépe spravovat a uchovávat vaše data a zpřístupnit je všem vašim zařízením v síti.

Máte problém s počítače, notebookem, tiskárnou, telefonem nebo jinou elektronikou?

Stačí se ozvat a technik je již na cestě k Vám, aby Vám technika co nejdříve fungovala. To vše s přátelským přístupem :)